गृहपृष्ठ कुन निर्वाचन क्षेत्रबाट को प्रत्यक्ष निर्वाचित ?

कुन निर्वाचन क्षेत्रबाट को प्रत्यक्ष निर्वाचित ?

कुन निर्वाचन क्षेत्रबाट को प्रत्यक्ष निर्वाचित ?

फाइल फोटो / झापा निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ बाट निर्वाचित नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री विश्वप्रकाश शर्मा

दोलखाको मतगणना सकिएसँगै निर्वाचन आयोगले प्रतिनिधिसभातर्फका १६५ वटै निर्वाचन क्षेत्रको मतपरिणाम सार्वजनिक गरेको छ ।  आयोगका अनुसार, दोलखाबाट नेकपा माओवादी केन्द्रका उम्मेदवार गंगा कार्की प्रतिनिधिसभा सदस्यमा निर्वाचित भएका छन् । यहाँका १० वटा मतदानकेन्द्रमा पुनः मतदान भएकाले ढिलाइ भएको हो ।

आयोगले दिएको जानकारी अनुसार, नेपाली कांग्रेसले ५७, नेकपा एमालेले ४४, माओवादीले १८, नेकपा एकीकृत समाजवादीले १०, जनता समाजवादी पार्टी, राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी र राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीले सात–सात, लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टीले चार, नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले तीन, राष्ट्रिय जनमोर्चा, नेपाल मजदुर किसान पार्टी र जनमत पार्टीले एक-एक सीट जितेको छ भने पाँच जना स्वतन्त्र उम्मेदवार पनि निर्वाचित भएका छन्।

यी हुन् प्रत्यक्ष निर्वाचित सांसद

नेपाली कांग्रेसका सांसद :

१) विश्व प्रकाश शर्मा (झापा-१)
२) दीपक खड्का (संखुवासभा)
३) सीता गुरुङ (तेह्रथुम)
४) डिगबहादुर लिम्बू (मोरङ-१)
५) शुनिलकुमार शर्मा (मोरङ-३)
६) डा. शेखर कोइराला (मोरङ-६)
७) ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्की सुनसरी-४)
८) रामहरि खतिवडा (ओखलढुंगा)
९) डा. नारायण खड्का (उदयपुर-१)
१०) दिनेशकुमार यादव (सप्तरी-३)
११) तेजुलाल चौधरी (सप्तरी-४)
१२) रामकृष्ण यादव (धनुषा-२)
१३) महेन्‍द्र कुमार राय (महोत्तरी-४)
१४) देवप्रसाद तिमलसेना (रौतहट-४)
१५) अजयकुमार चौरसिया (पर्सा-२)
१६) रमेश रिजाल (पर्सा-४)
१७) पूर्णबहादुर तमाङ (रामेछाप-१)
१८) श्‍यामकुमार घिमिरे (सिन्धुली-१)
१९) मोहन आचार्य (रसुवा)
२०) रामनाथ अधिकारी (धादिङ-२)
२१) अर्जुन नरसिंह केसी (नुवाकोट-२)
२२) प्रकाशमान सिंह (काठमाडौं-१)
२३) सन्तोष चालिसे (काठमाडौं-३)
२४) गगनकुमार थापा (काठमाडौं-४)
२५) प्रदीप पौडेल (काठमाडौं-५)
२६) राजेन्द्रकुमार केसी (काठमाडौं-१०)
२७) दुर्लभ थापा क्षेत्री (भक्तपुर-२)
२८) उदय शम्शेर राणा (ललितपुर-१)
२९) मोहनबहादुर बस्नेत (सिन्धुपाल्चोक-२)
३०) राजेन्द्र बजगाई (गोरखा-१)
३१) टेकबहादुर गुरुङ (मनाङ)
३२) रामचन्द्र पौडेल (तनहुँ-१)
३३) शंकर भण्डारी (तनहुँ-२)
३४) राजु थापा (स्याङ्जा-१)
३५) धनराज गुरुङ (स्याङ्जा-२)
३६) शशांक कोइराला (नवलपरासी पूर्व-१)
३७) विष्णुकुमार कार्की (नवलपरासी पूर्व-२)
३८) योगेश गौचन थकाली (मुस्ताङ)
३९) खमबहादुर गर्बुजा (म्याग्दी-१)
४०) चन्द्रकान्त भण्डारी (गुल्मी-१)
४१) सुरेन्द्रराज आचार्य (कपिलवस्तु-२)
४२) दीपक गिरी (दाङ-३)
४३) किशोरसिंह राठोर (बाँके-३)
४४) सञ्जयकुमार गौतम (बर्दिया-१)
४५) विनोदकुमार चौधरी (नवलपरासी पश्चिम-१)
४६) ऐनबहादुर शाही ठकुरी (मुगु)
४७) दिक्पालकुमार शाही (दैलेख-२)
४८) पूर्णबहादुर खड्का (सुर्खेत-१)
४९) हृदयराम थानी (सुर्खेत-२)
५०) बद्रीप्रसाद पाण्डे (बाजुरा)
५१) पुष्पबहादुर शाह (अछाम-२)
५२) वीरबहादुर बलायर (कैलाली-४)
५३) डिल्लीराज पन्त (कैलाली-५)
५४) दिलेन्द्रप्रसाद बडू (दार्चुला)
५५) शेरबहादुर देउवा (डडेलधुरा)
५६) नारायण प्रकाश साउद (कञ्चनपुर-२)
५७) रमेश लेखक (कञ्चनपुर-३)

नेकपा (एमाले)का सांसद:

१) योगेश कुमार भट्टराई (ताप्लेजुङ)
२) वसन्तकुमार नेम्वाङ (पाँचथर)
३) महेश बस्नेत (इलाम-१)
४) सुवासचन्द्र नेम्वाङ (इलाम-२)
५) देवराज घिमिरे (झापा-२)
६) लालप्रसाद साँवा लिम्बू (झापा-४)
७) केपी शर्मा ओली (झापा-५)
८) राजेन्द्रकुमार राई (धनकुटा)
९) ऋषिकेश पोखरेल (मोरङ-२)
१०) भीमप्रसाद आचार्य (सुनसरी-२)
११) भगवती चौधरी (सुनसरी-३)
१२) मानवीर राई (सोलुखुम्बु)
१३) अम्वरबहादुर रायामाझी (उदयपुर-२)
१४) रामशंकर यादव (सिराहा-१)
१५) लिलानाथ श्रेष्ठ (सिराहा-३)
१६) जुलीकुमारी महतो (धनुषा-३)
१७) रघुवीर महासेठ (धनुषा-४)
१८) लझ्मी महतो कोइरी (महोत्तरी-१)
१९) हरिप्रसाद उप्रेती (सर्लाही-३)
२०) अच्युतप्रसाद मैनाली (बारा-१)
२१) ज्वालाकुमारी साह (बारा-३)
२२) राजकुमार गुप्ता (पर्सा-३)
२३) कृष्णगोपाल श्रेष्ठ (काठमाडौं-९)
२४) प्रेमबहादुर महर्जन (ललितपुर-२)
२५) गोकुलप्रसाद बाँस्कोटा (काभ्रेपलाञ्चोक-२)
२६) महेशकुमार वर्तौला (मकवानपुर-२)
२७) पृथ्‍वी सुब्बा गुरुङ (लमजुङ)
२८) मनबहादुर गुरुङ (कास्की-१)
२९) विधा भट्टराई (कास्की-२)
३०) दामोदर पौडेल वैरागी (कास्की-३)
३१) पदम गिरी (पर्वत)
३२) गोकर्ण विष्‍ट (गुल्मी-२)
३३) नारायणप्रसाद आचार्य (पाल्पा-१)
३४) ठाकुरप्रसाद गैरे (पाल्पा-२)
३५) टोपबहादुर रायमाझी (अर्घाखाँची)
३६) छविलाल विश्वकर्मा (रुपन्देही-१)
३७) विष्‍णुप्रसाद पौडेल (रुपन्देही-२)
३८) बासुदेव घिमिरे (रुपन्देही-५)
३९) बलराम अधिकारी (कपिलवस्तु-१)
४०) मंगलप्रसाद गुप्‍ता (कपिलवस्तु-३)
४१) सूर्यबहादुर थापा क्षेत्री (प्यूठान)
४२) सूर्यप्रसाद ढकाल (बाँके-१)
४३) दामोदर भण्डारी (बैतडी)
४४) तारा लामा तामाङ (कञ्चनपुर-१)

नेकपा (माओवादी केन्द्र) का सांसद:

१) सुदन किराती (भोजपुर)
२) अमनलाल मोदी (मोरङ-४)
३) रामकुमार राई (खोटाङ)
४) महिन्द्र राय यादव (सर्लाही-२)
५) लेखनाथ दाहाल (सिन्धुली-२)
६) हितबहादुर तामाङ (नुवाकोट-१)
७) सूर्यमान तामाङ (काभ्रेपलाञ्चोक-१)
८) माधव सापकोटा (सिन्धुपाल्चोक-१)
९) पुष्पकमल दाहाल (गोरखा-२)
१०) देवेन्द्र पौडेल (बागलुङ-२)
११) पूर्णबहादुर घर्ती मगर (रुकुम पूर्व)
१२) वर्षमान पुन (रोल्पा)
१३) रेखा शर्मा (दाङ-२)
१४) महेन्द्रबहादुर शाही (कालिकोट)
१५) छिरिङ डम्डुल लामा (हुम्ला)
१६) शक्तिबहादुर बस्नेत (जाजरकोट)
१७) जनार्दन शर्मा (रुकुम पश्चिम)
१८) गंगा कार्की (दोलखा)

नेकपा (एकीकृत समाजवादी)का सांसद:

१) माधवकुमार नेपाल (रौतहट-१)
२) कृष्णकुमार श्रेष्ठ (बारा-४)
३) राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे (धादिङ-१)
४) मेटमणि चौधरी (दाङ-१)
५) प्रकाश ज्वाला (सल्यान)
६) धनबहादुर बुढा (डोल्पा)
७) अम्मरबहादुर थापा (दैलेख-१)
८) शेरबहादुर कुँवर (अछाम-१)
९) भानुभक्त जोशी (बझाङ)
१०) प्रेमबहादुर आले (डोटी)

जनता समाजवादी पार्टी, नेपालका सांसद:

१) अशोककुमार राई (सुनसरी-१)
२) नवल किसोर साह सुडी (सप्तरी-१)
३) राज किशोर यादव (सिराहा-२)
४) वीरेन्द्रप्रसाद महतो (सिराहा-४)
५) दीपक कार्की (धनुषा-१)
६) रामसहाय प्रसाद यादव (बारा-२)
७) प्रदीप यादव (पर्सा-१)

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका सांसद:

१) राजेन्द्रप्रसाद लिङ्देन (झापा-३)
२) दीपकबहादुर सिंह (मकवानपुर-१)
३) विक्रम पाण्डे (चितवन-३)
४) दीपक बोहरा (रुपन्देही-३)
५) धवलशम्मशेर जगंबहादुर राणा (बाँके-२)
६) धुव्रबहादुर प्रधान (नवलपरासी पश्चिम-२)
७) ज्ञानबहादुर शाही (जुम्ला)

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीका सांसद:

१) सोविता गौतम (काठमाडौं-२)
२) शिशिर खनाल (काठमाडौं-६)
३) गणेश पराजुली (काठमाडौं-७)
४) विराजभक्त श्रेष्ठ (काठमाडौं-८)
५) तोसीमा कार्की (ललितपुर-३)
६) हरि ढकाल (चितवन-१)
७) रवि लामिछाने (चितवन-२)

लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टीका सांसद:

१) शरतसिंह भण्डारी (महोत्तरी-२)
२) महन्थ ठाकुर (महोत्तरी-३)
३) रामप्रकाश चौधरी (सर्लाही-१)
४) सर्वेन्द्र नाथ शुक्ला (रुपन्देही-४)

नागरिक उन्मुक्ति पार्टीका सांसद:

१) रञ्जिता श्रेष्ठ (कैलाली-१)
२) अरुनकुमार चौधरी (कैलाली-२)
३) गंगाराम चौधरी (कैलाली-३)

राष्ट्रिय जनमोर्चाका सांसद:

१) चित्रबहादुर केसी (बागलुङ-१)

नेपाल मजदुर किसान पार्टीका सांसद:

१) प्रेम सुवाल (भक्तपुर-१)

जनमत पार्टीका सांसद:

१) चन्द्रकान्त राउत ‘सीके’ (सप्तरी-२)

स्वतन्त्र सांसद:

१) योगेन्द्र मण्डल ‘जोगिसर’ (मोरङ-५)
२) अमरेशकुमार सिह (सर्लाही-४)
३) किरणकुमार साह (रौतहट-२)
४) प्रभु साह (रौतहट-३)
५) लालवीर चौधरी (बर्दिया-२)

प्रकाशित समय : १५:२८ बजे

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

सम्बन्धित शीर्षकहरु